Polska - Niemcy - Austria - Szwajcaria
poniedziałek, 27.03.17
Kanał Youtube: JobProfiTV

Niemcy: Bundestag dał zielone światło dla opłat drogowych

Budzącą spore kontrowersje ustawa została przyjęta. Projekt poparli m.in. Socjaldemokraci z SPD, choć wcześniej wyrażali wątpliwości co do samej ustawy.

Brama Brandenburska oświetlona w kolorach brytyjskiej flagi

Berlin, Niemcy. Świat solidaryzuje się z ofiarami ataku terrorystycznego w stolicy Wielkiej Brytanii. W niemieckiej stolicy Brama Brandenburska została podświetlona w barwach brytyjskiej flagi. W środę (22.03) napastnik wjechał w grupę osób na moście Westminsterskim w Londynie, a później zaatakował policjanta przed parlamentem. W ataku zginęło w sumie pięć osób, a ponad 40 zostało rannych.
 

Źródło: RUPTLY

Wiadomości

Niemcy: Bundestag dał zielone światło dla opłat drogowych

Budzącą spore kontrowersje ustawa została przyjęta. Projekt poparli m.in. Socjaldemokraci z SPD, choć wcześniej wyrażali wątpliwości co do samej ustawy.

Czytaj więcej...

Norbert Hofer i #PizzaGate

Kandydat na prezydenta Austrii i przewodniczący Rady Narodowej zamieścił zdjęcie, jak w niedzielę je pizzę wraz z rodziną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden mały szczegół…

Czytaj więcej...

Ewakuacja w Hanowerze. Znaleziono 250-kilogramowy niewybuch

Hanower, Niemcy. Ponad siedem tysięcy osób musiało opuścić swoje domy w jednej z dzielnic Hanoweru w związku ze znalezieniem 250-kiolgramowego niewybuchu z okresu II wojny światowej. 

Czytaj więcej...

Wykolejone wagony sparaliżowały dworzec w Lucernie

Lucerna, Szwajcaria. Wstrzymany ruch i opóźnione pociągi w Lucernie. Wszystko za sprawą wykolejonego pociągu relacji Mediolan - Bazylea. 

Czytaj więcej...

Niemcy nie chcą u siebie tureckiego referendum

Stambuł, Niemcy. W odpowiedzi na aresztowanie w Stambule korespondenta "Die Welt" Berlin zakazał wieców mniejszości tureckiej w kilku największych niemieckich miastach. Takie działanie z kolei, prezydent Turcji Recep Erdogan nazwał szykanami "jak z czasów nazizmu". - Współczesne Niemcy nie mają nic wspólnego z demokracją a to, co robią, nie różni się od tego, co w przeszłości robili naziści - powiedział turecki prezydent.

Czytaj więcej...

Schulz: Ci, którzy podżegają do nienawiści, muszą zostać powstrzymani

Berlin, Niemcy. - Nie akceptujemy tego, że nasi obywatele o tureckich korzeniach są nastawiani przeciwko sobie. Nie możemy także zaakceptować, że są podburzani przeciwko reszcie społeczeństwa porównaniami do nazistów – powiedział Martin Schulz podczas kongresu SPD, na którym został wybrany na przewodniczącego partii.

Czytaj więcej...

Różany Poniedziałek w Niemczech bez zahamowań

Moguncja, Kolonia, Duesseldorf, Niemcy. W Różany Poniedziałek przez centra niemieckich miast przejechały kolorowe platformy, na których tradycyjnie umieszczono ogromne karykatury polityków.

Czytaj więcej...

Erdogan znów prowokuje niemieckich liderów

Stambuł, Turcja. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ponownie oskarżył Niemcy i niemiecką kanclerz Angelę Merkel o "nazistowskie praktyki". Pretekstem okazał się wydany przez niemieckie władze zakaz organizowania w Niemczech wieców politycznych przed tureckim referendum konstytucyjnym, które w zamierzeniu Erdogana ma dać mu pełnię władzy w kraju, likwidując system parlamentarny na rzecz prezydenckiego.

Czytaj więcej...

Zmarła austriacka Minister Zdrowia Sabine Oberhauser

Wczoraj, w wieczór wiedeńskiego Opernballu, nadeszła smutna wiadomość – austriacka minister zdrowia Sabine Oberhauser (SPÖ) przegrała walkę z rakiem. Pozostawiła męża i dwie córki.

Czytaj więcej...

Tysiące Kurdów na ulicach Frankfurtu

Frankfurt, Niemcy. Około 30 tysięcy Kurdów zamieszkałych w Niemczech protestowało we Frankfurcie nad Menem przeciwko planom tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, który w wyznaczonym na kwiecień referendum chce uzyskać poparcie dla swych planów umocnienia władzy osobistej.

Czytaj więcej...

Trump zażartował z Angeli Merkel

Waszyngton, USA. W trackie wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu Donald Trump zażartował z Angeli Merkel. 

Czytaj więcej...

Protesty przeciwko tradycyjnemu balowi dla "bogaczy" w Wiedniu

Wiedeń, Austria. Setki lewicowych aktywistów protestowały na ulicach Wiednia przeciwko OpernBall, czyli tradycyjnemu balowi karnawałowemu. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych w kulturalnym życiu Wiednia. Zdaniem protestujących, bal symbolizuje nierówny podział dóbr w Austrii. 

Czytaj więcej...

Płaca minimalna - tak,ale w kilku etapach (Austria)

Stopniowe wprowadzenie płacy minimalnej w wysokości 1 500 euro najprawdopodobniej stanie się faktem. Rządowy projekt nie wejdzie jednak w życie w tym roku.

Czytaj więcej...

Zasiłek dla bezrobotnych już po jednym dniu pracy? (Austria)

Po zasiłku rodzinnym, partia ÖVP zajęła się problematyczną kwestią wsparcia finansowego świadczonego przez AMS. Okazało się, że 24 godziny pracy w Austrii wystarczą, by otrzymać pełny zasiłek dla bezrobotnych!

Czytaj więcej...

Trump spotkał się z Merkel w Białym Domu

Waszyngton. W piątek (17.03) późnym wieczorem czasu polskie w Białym Domu odbyło się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy w ramach NATO oraz negocjacji prozumienia o wspólnej strefie wolnego handlu (TTIP). 

Czytaj więcej...

Schultz chce zreformować niemieckie zasiłki

Niemiecka prasa donosi, że kandydat na kanclerza wytypowany przez partię SPD, Martin Schulz, planuje wydłużyć okres wypłacania zasiłku dla bezrobotnych Arbeitslosengeld I.

Czytaj więcej...

Ruszyło spotkanie G20 w Baden-Baden

Baden-Baden, Niemcy. W niemieckim Baden-Baden rozpoczęło się dwudniowe spotkanie ministrów finansów i prezesów banków centralnych G20. 

Czytaj więcej...

Niemcy: Kasy chorych zapłacą za okulary!

Dobre wieści dla osób noszących okulary – państwowe kasy chorych będą musiały je refundować. Są jednak pewne warunki.

Czytaj więcej...

Szwajcaria: Zmiany dotyczące emerytur coraz bliżej!

Losy reformy emerytalnej trafiły w końcu w ręce obywateli. W debacie parlamentarnej zwyciężyła koalicja centralno-lewicowa, która dąży do podwyższenia świadczenia o 70 franków.

Czytaj więcej...

Austria: Wiedeń zaostrza kary za śmiecenie!

Ustawa o czystości i porządku w stolicy idzie do nowelizacji. W planach jest podniesienie wysokości mandatów za śmiecenie z dotychczasowych 36 do 50 a nawet i 90 euro.

Czytaj więcej...

Wielowyznaniowa ceremonia w miejscu ataku terrorystycznego w Berlinie

Berlin, Niemcy. W Berlinie, w miejscu terrorystycznego ataku na jarmark świąteczny w grudniu 2016 r. odbyła się wielowyznaniowa ceremonia o nazwie „Religie dla kosmopolitycznego Berlina”. Zebrani wysłuchali mów przywódców religijnych, a następnie minutą ciszy uczcili ofiary zamachu. Wśród blisko 400 uczestników był także burmistrz Berlina Michael Mueller.

Czytaj więcej...

Co z tym zasiłkiem rodzinnym? Austria obniży jego wysokość?

Członkowie rządu z ramienia Austriackiej Partii Ludowej optują za obniżeniem zasiłku rodzinnego Familienbeihilfe na dzieci, które nie żyją w kraju ze stolicą w Austrii. Minister ds. rodziny Sophie Karmasin oraz minister spraw zagranicznych Sebastian Kurz, w swoich wypowiedziach powołują się na ekspertyzę, która wykazała, że takie rozwiązanie jest zgodne z prawem europejskim.

Czytaj więcej...

Koniec z noszeniem krzyża w pracy?

Zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, pracodawcy mogą zabronić noszenia chust na głowie. Sprawa nie ogranicza się tylko do islamskich symboli religijnych.

Czytaj więcej...

Będzie łatwiej zostać Szwajcarem

W niedalekiej przyszłości będzie łatwiej uzyskać obcokrajowcom obywatelstwo Szwajcarii. O liberalizacji prawa zadecydowali obywatele w referendum, które odbyło się w niedziele.

Czytaj więcej...

Niemcy: Zeznanie podatkowe u progu rewolucji

Potwierdzenie darowizny, wyciągi z konta… w niedalekiej przyszłości te papiery nie będą potrzebne podczas składania deklaracji podatkowej. Od 2018 roku trzeba będzie je dostarczyć tylko, gdy zostaniemy o to poproszeni.

Czytaj więcej...

Steinmeier będzie nowym prezydentem Niemiec

Minister Spraw Zagranicznych Frank-Walter Steinmeier został w niedzielę wybrany przez zgromadzenie federalne na następcę Joachima Gaucka. Steinmeier na prezydenta zaprzysiężony zostanie w marcu.

Czytaj więcej...

Niemcy: W kwestii zasiłków (na razie) nic się nie zmieni!

Potwierdziły się plotki mówiące o tym, że do głosowania nad kontrowersyjnym projektem ustawy nie dojdzie. Resorty kontrolowane przez koalicjanta CDU/CSU czyli socjaldemokratów z SPD wyraziły sprzeciw wobec planów ministra finansów Wolfganga Schäuble.

Czytaj więcej...

Szwajcaria: Są pierwsze kary za burki w Tessynie!

Od lipca 2016 roku obowiązuje w Tessynie zakaz zasłaniania twarzy. Jak prezentują się statystyki po pierwszych miesiącach jego obowiązywania?

Czytaj więcej...

Koniec socjalnego El Dorado - Kindergeld będzie o połowę niższy?

Dotychczas obywatelom Unii Europejskiej zatrudnionym w Niemczech przysługiwał Kindergeld w pełnej wysokości. Nawet wtedy, gdy dzieci na które był pobierany przebywały za granicą. Wkrótce może się to jednak zmienić. Bundestag już jutro zamierza uchwalić odpowiednią ustawę.

Czytaj więcej...

Austria: Więcej korzyści dla przedsiębiorców

Szereg nowych regulacji w programie rządu skierowany do przedsiębiorstw.

Czytaj więcej...

Austria: Zmiany w zasiłku rodzinnym pilnie potrzebne, ale...

Austriacka minister ds. rodziny Sophie Karmasin chce zrobić wszystko, aby zmiany dotyczące świadczeń rodzinnych dla dzieci żyjących poza granicami kraju, weszły w życie jak najszybciej. Tymczasem pierwsze spotkanie w tej sprawie... zostało odwołane.

Czytaj więcej...

Niemcy: Efekt Schulza - SPD pnie się w górę!

Ogłoszenie kandydatury Martina Schulza na kanclerza zwróciło zainteresowanie wyborców w stronę SPD. Z najnowszej ankiety wyborczej wynika, że obywatele Niemiec chcą zmian.

Czytaj więcej...

Atak siekierą na dworcu w Düsseldorfie

Düsseldorf, Niemcy. 36-letni napastnik zranił siekierą siedem osób na głównym dworcu kolejowym w Düsseldorfie. Trzy osoby zostały ciężko ranne, a cztery inne odniosły lżejsze obrażenia. Jak poinformowała policja, napastnik także znajduję się w stanie ciężkim. Sprawca pochodził z byłej Jugosławii. Prawdopodobnie miał problemy psychiczne. 

Czytaj więcej...

Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech

Frankfurt, Niemcy. Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski.

Czytaj więcej...

Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec o poparciu dla Tuska

Warszawa. Spotkanie szefa polskiej dyplomacji ze swoim niemieckim odpowiednikiem w Warszawie. Wśród tematów był wybór przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Czytaj więcej...

Wielka akcja policji przeciwko terrorystom w Austrii

W Wiedniu i Graz zatrzymano 14 domniemanych Islamistów podejrzanych o przynależność do organizacji wrogich państwu.

Czytaj więcej...

Szwajcarskie miasto chce podarować uczniom tablety i laptopy

Berno chce wydać w sumie 17 milionów franków na sprzęt dla uczniów. Mowa o tabletach i laptopach. Skorzystają nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele.

Czytaj więcej...

Szwajcaria: Nie idą do wojska i nie płacą – będą konsekwencje!

Minister Finansów Ueli Maurer chce zaostrzyć przepisy dotyczące postępowania z osobami, które nie uregulowały rachunku za nieodbycie służby wojskowej lub zastępczej.

Czytaj więcej...

JOB-PROFI.pl Copyright ©2013 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pliki cookies / prywatność

EU e-Privacy Directive

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach prawidłowego świadczenia usług, odpowiedniego dostosowania serwisów do preferencji jego użytkowników, statystycznych oraz reklamowych. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookies w pamięci urządzenia. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności kliknij link poniżej.

Zobacz nasza politykę prywatności

Zablokowano ciasteczka. Niniejsza decyzja może być zmieniona.

Wyrażono zgodę na wykorzystywanie cookies. Decyzja może być zmieniona.